Erikoisnäyttely
Suomen Bokseriyhdistys järjestää vuosittain rodun erikoisnäyttelyn. Näyttelyssä arvostelee pääsääntöisesti kaksi rotumme erikoistuomaria.
ERIKOISNÄYTTELYN TUOMARIT JA ROP/VSP-KOIRAT VUODESTA 1986 LÄHTIEN
1986 Knut Andersen
RP1Vielfrass Lila Tuokkonen
RP2 Arhon Mikki
​
1987 Wenche Eikeseth
RP1 Debbie
RP2 Borealii Edelman
​
1988 Toni Piasentin
ROP Vielfrass Led Zeppelin
VSP Arhon Lippe
​
1989 Anders Härnman
ROP Clea´s Intensely Busy
VSP Dubrazas Chess
​
1990 Pam Broughton
ROP Dubrazas Chess
VSP Romika v.d. Hoeverbos
​
1991 Gerhard Menninghaus
ROP Clea´s Light the Fire
VSP Liz v Bereler Ries
​
1992 Paola Watten ja Jürgen Franken
ROP Cocoon´s First Choice
VSP Boxmann Tigris Salonica
​
1993 Rolf Pedersen
ROP Aprilmist Knuckleduster
VSP Dubrazas Going Bananas
​
1994 50v Juhlanäyttely
Walter Fiechter ja Gabrielle Küvens
ROP Boxmann Infanta Inferno
VSP Ferro v. Nanstein
​
1995 Bernard Kafka ja Inge Gerwin
ROP Queen v.d. Pfalz
VSP Flirtin Susico
​
1996 Günter Karg ja Brigitte Müller
ROP Fausto v. Santana
VSP Macondon Havana
​
1997 Peter Holzhausen ja Wilfried Nöthlich
ROP Jolene Ipon Saan
VSP Momo´s Ruthless Perry
​
1998 Ginette Hufshmid ja Alfred Stöhler
ROP Quinto v. Schlingengrund
VSP Boxella´s Kenzo
​
1999 Orietta Zilli ja Karin Rezewski
ROP Yasper zur Lieberburg
VSP Pegetrix Jannike
​
2000 Roel Venema ja Peter Holzhausen
ROP Xantos v. Drimborn
VSP Boxella´s Kenzo
​
2001* Fabrizio Censi ja Miquel Torrenz
ROP Kaivolaakson Alessandro
VSP Ma Baker´s Pretender
​
2002 Anna Bogucka ja Iwona Magdziarska
ROP Macondon Leonora
VSP Zirco del Trinitad
​
2003 Jean Pierre Noé ja Ralf Brinkmann
ROP Aprilmist Chiaro Di Luna
VSP Caress No Madaram
​
2004 60v Juhlanäyttely
Ursula Heidelberg ja Paola Micara Watten
ROP Macondon Taiga
VSP Jipotima´s Wonder Boy
​
2005 Maritha Östlund-Holmsten ja Margot Egeblad
ROP Leedalein Mag Magnetism
VSP Cocoon´s Flower Power
​
2006 Roland Bebber ja Bernard Kafka
ROP Yuppie Beit Hollandia Me Hagalil
VSP Vraiment Des Jardins de Passiflore
​
2007 Angelika Hartman ja Ingrid Anderson
ROP Vardomen Allora
VSP Ma Baker´s Achtung
​
2008 Alex Palacín ja Andrea Gucnik
ROP Yuppie Beit Hollandia Me Hagalil
VSP Playbox´s Mystery
​
2009 Anneli Karttunen ja Kari Järvinen
ROP Hard To Be Angel Napmary´s Darroq
VSP Carrera Maximus Deus
​
2010 Ginette Hufscmid ja Miquel Torrents
ROP Wanita´s Nevada
VSP Chanel du Val De Europe
​
2011 Paola Micara Watten ja Luis Gorjao Henriques
ROP Zealbeat´s Tuft is Tuft
VSP Napmary´s Barcelona
​
2012 Julie Brown ja Tim Hutchings
ROP Link Logos Amoteamo
VSP Sulez Showdown
​
2013 Dr. Orietta Zilli ja George Schogol
ROP Cocoon´s Royal Choice
VSP Kaiffarin Benfica
​
2014 70v Juhlanäyttely
Sabina Heric ja Sergej Vanzha
ROP Borok´ko King of Dream
VSP Bestbox Hola Cara Mia
​
2015 Nigel ja Elisabeth Rallings
ROP Leeway´s Ideal for Cocoon´s
VSP Playbox´s Flash Of The Shadow
​
2016 Torsten Lemmer ja Jessica Brzezinski
ROP Playbox´s Warlock
VSP Iolanta Denburg
​
2017 Dudko Dzianis ja Fiala Radim
ROP Amady Sanvita
VSP Playbox´s Queen Of Hearts
​
2018 Anna Bogucka ja Olavi Tuovinen
ROP Playbox´s Queen Of Hearts
VSP Lincoln DellÉspinsolo
​
2019 Curcic Vesna
ROP Playbox´s Queen Of Hearts
VSP Ability Nortal Nelvin
​
2020 Margot Egeblad ja Juta Haranen
ROP Oh-Boy Con Tilia
VSP Kaiffarin Fiorentina
​
2021 Pascal Trifilieff ja Tuula Seppälä
Rop Helios Della Cappastorta
Vsp Fire Lady Sanvita
2022 Robert Fagos ja Oliver Erat
ROP Caprina Irresistable Ipanema
VSP Grom Sanvit